آنالیز رقبا

Project Description

شناسایی رقبای سئو

شما احتمالا همین الان هم می دانید که بزرگترین افراد و شرکت های حاضر در حوزه فعالیت شما چه کسانی هستند. اما آیا از رقبای اصلی خود اطلاع دارید؟ این رقبا صرفا شبیه شما نیستند، شما ممکن است رقبای بسیار و متنوعی داشته باشید که باید برای حضور در صفحه نتایج گوگل نیاز باشد با آنها مقابله کنید.

اگر می خواهید در صفحه اول گوگل قرار بگیرید، باید رقبای خود را شکست دهید. اما همانطور که گفته شد این رقبا ممکن است حتی حوزه فعالیت متفاوتی داشته باشند! رقبای اصلی شما آنهایی هستند که با جستجوی کلمه مورد نظر شما، در صفحه اول گوگل نمایش داده می شوند. چه کسب و کار آنها به شما مرتبط باشد، چه نباشد.

خوشبختانه یافتن رقبای اصلی شما کار سختی نیست، کافی است کلمات کلیدی هدف خود را وارد کنید و سپس نام دامنه هایی که در صفحات گوگل نمایش داده می شوند را یادداشت کنید. همچنین می توانید از ابزارهای بررسی مانند الکسا و MOZ برای یافتن رقبای خود استفاده کنید، البته پیش نیاز استفاده از این ابزارها داشتن رتبه خوب و دارا بودن وضعیت مناسب سئو است و سایت هایی که در ابتدای راه هستند نمی توانند اطلاعات مناسبی از این ابزار ها دریافت کنند.

چرا باید رقبای خود را در مراحل انجام سئو سایت تحلیل کنیم؟ 

به شناسایی رقبای شما کمک می‌کند

اولین اهمیت تحلیل رقبا در سئو این است که شما را قادر می‌سازد تا تشخیص دهید رقبای اصلی شما در بازار چه کسانی هستند. پس از شناسایی رقبا می‌توانید تجزیه و تحلیل بیشتری برای سنجش جایگاه آنها در بازار انجام دهید. با انجام این کار، شما باید هم رقبای تجاری و هم رقبای آنلاین را پیدا کنید.

به شناسایی سایت‌هایی که رقبا از آنها لینک می‌گیرند کمک می‌کند

تجزیه و تحلیل رقبا به شما کمک می‌کند سایت‌هایی را شناسایی کنید که رقبای شما به/از آنها پیوند دارند، اما شما نه. در نتیجه، می‌توانید با دریافت لینک از وب‌سایت‌هایی که قبلاً به رقبای شما لینک داده‌اند، یک شبکه قدرتمند بسازید. باید توجه داشته باشید که سایت‌هایی که به چندین رقیب لینک می‌دهند، ارزش بیشتری به سایت شما می‌بخشند. بنابراین، شما باید هم از طریق ارتباط با آنها و هم ایجاد پست مهمان به این سایت‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید.

کلمات کلیدی مناسب را شناسایی کنید

اگر متوجه شدید که کلمات کلیدی خاصی وجود دارند که برای رقبای شما رتبه بالایی دارند اما شما از آنها استفاده نمی‌کنید، توصیه می‌شود آنها را در سایت خود قرار دهید. برای رسیدن به این هدف می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید، از جمله ایجاد پیوند با کلمات کلیدی و بازنویسی محتوای موجود برای گنجاندن کلمات کلیدی جدید.

استراتژی بازاریابی دیجیتال شما را تقویت می‌کند

دیجیتال مارکتینگ فرآیند پیچیده‌ای است که شامل اقدامات و برنامه‌ریزی‌های زیادی است. در این فرآیند، شما نه تنها نیاز به انجام سئو دارید، بلکه کمپین‌های بازاریابی دیجیتال را نیز راه‌اندازی می‌کنید. نکته خوب این است که تجزیه و تحلیل رقبا، استراتژی بازاریابی دیجیتال شما را تقویت می‌کند؛ زیرا به ایجاد کمپین‌های پیچیده بر اساس داده‌های موجود کمک می‌کند.

شما را در جریان همه چیز نگه می‌دارد

در دیجیتال مارکتینگ هم مانند هر رقابت دیگری، دانش یک دارایی به شمار می‌رود. وقتی اطلاعاتی در مورد کارهایی که رقبای شما انجام می‌دهند دارید، در موقعیت بهتری برای برنامه‌ریزی استراتژی‌های خود قرار می‌گیرید. بنابراین، تجزیه و تحلیل رقبا به عنوان یک منبع اطلاعاتی معتبر عمل می‌کند که می‌تواند به شما در بهبود استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال کمک کند.

در مورد برند خود اطلاعات جدیدی کسب می‌کنید

تجزیه و تحلیل رقبا به شما کمک می‌کند تا بدانید که دیگران در مورد برند شما چه فکری می‌کنند. از آنچه پیدا می‌کنید، می‌توانید در مورد کالاها و خدمات خود استفاده کنید تا افراد بیشتری را به شرکت خود جذب کنید. به این ترتیب، نه تنها کسب و کار خود را توسعه می‌دهید، بلکه سودآوری را نیز افزایش می‌دهید.

آدرس سایت خود را برای بررسی قرار دهید

رتبه سئوی خود را بهبود بخشید

بهترین ویژگی ها و روش های سئو. سئو بهتر از رقبای شما